Где же правда? Три причины, почему ее так трудно найти

adminfgr43d

Щохвилини YouTube публікує понад 500 годин нових відео. Цю інформацію споживають мільярди людей. Але зрозуміти, де правда, стає все важче і важче. Чому?

1. Люди споживають дуже багато інформації

У 2019 році середньо статистична людина проводила майже сім годин в інтернеті, в тому числі половину цього часу на телефоні. А в період пандемії COVID-19 люди ще більше стали залежними від інтернету та соціальних мереж.

Недавнє дослідження показало, що використання Інтернету в період пандемії збільшилося на 47%. Тому не дивно, що так важко розібратися в усій цій інформації — просто, її занадто багато.

2. Немає відповідальності за неправдиву інформацію

Дуже багато неправдивої інформації поширюється ботами. Нещодавно, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що, згідно досліджень однієї з найбільших платформ соцмереж, 40% постів по COVID-19 є згенеровані ботами. Їм не важлива репутація і відповідальність за неправду вони не несуть. Подібна ситуація з деякими «блогерами» та «диванними експертами», яких цікавить хайп та кількість поширень, а не правдивість інформації.

3. Соціальні мережі заводять людей в інформаційну бульбашку

На жаль, соціальні мережі, а точніше алгоритми на яких побудовані соціальні мережі, заводять людей в інформаційну бульбашку однодумців. В цій бульбашці люди майже не бачать альтернативних думок і це посилює їхні упередження.

Якщо людина вірить в теорію плоскої землі, то досить велика ймовірність того, що друзі цієї людини теж в це вірять. І такій людині досить важко вийти за межі своєї інформаційної бульбашки, бо інформація, яку вона бачать у себе на екрані, підтверджує її віру в плоску землю.

Чи це можна змінити? Три прості поради:

1. Зменшіть споживання новин та інформації. Особливо — неякісної інформації.
2. Споживайте інформацію тих людей, яким ви довіряєте, і у кого хороша репутація. Не підписуйтесь на канали людей, яких не знаєте. Принаймі дослідіть хто є ці люди.
3. В соціальних мережах майте друзів та підписників, які не погоджуються з вашою думкою. Це допоможе вам боротися з власними упередженнями.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Еще по теме

Добавить комментарий

Next Post

Вакцина от коронавируса mRNA-1273 работает: скоро тесты на 30 000 людях – отчет

Вакцина mRNA-1273 против SARS-CoV-2, которую создала и проверяет американская компания Moderna Inc, не ведет к повышению риска получить более тяжелое течение коронавирусной болезни. Более того, для получения устойчивого иммунитета не нужна повторная прививка — достаточно одной дозы. О предварительных результатах исследований авторы вакцины пишут в отчете для сервера препринтов bioRxiv. Читайте […]

Подписаться